11 Ekim 2015 Pazar

Çirkin - Judith Ivory

Çok ucuza şans eseri bulduğum ve okuduğum bu kitabı anlatmak istiyorum. Yazarın dili kelimeleri bize aktarışı o kadar güzel ve sadeki. Okurken akıp gidiyor ve sürünekliyorsunuz kelimeler ile. Nasıl anlatsam bilemedim benim cümlelerimin eksik kaldığını hissediyorum bu kitabı anlatırken. Yediğiniz bir yemeğin tadının çok güzel olduğunu söylersiniz lâkin asla onun size ne hissettirdiğini anlatamazsınız. Öyle birşey sanırım bu :) Kitabın büyük bir bölümünde parfum malzemelerinde bilgi verilmişti. Bu konuda tarihsel bi bilgiye ulaşıyosunuz kitap sonunda :) Fazla uzatmadan konuya geliyorum.
MASUM BİR GÜZELİN AŞKI ÇİRKİN BİR ARİSTOKRATI TERBİYE EDEBİLİR Mİ?


GÜZEL
Seçkin bir Amerikan vârisi olan Lousie Vandermeer güzel ve zekidir.. Ancak hayatından bıkmıştır - cesaret isteyen bir maceraya atılması da bu yüzdendir : Başka ülkedeki bir aristokratla evlenmek için okyanusun karşı tarafına seyahat edecektir. Dedikodulara göre evleneceği adam son derece çirkindir- bu, onu gün ışığında hiç görmediği ve merak uyandırıcı bir yabancıyla tutkulu, gözü kara bir ilişkiye iter.


ÇİRKİN
Charles Harcourt, çocukken geçirdiği bir hastalığın bıraktığı yaraya rağmen, Avrupa'nın en entelektüel güzellerini elde etmeyi başarmıştır. Şaka olsun diye, kendi nişanlısının gemisinde kimliğini gizleyerek seyahat etmeyi, ve zifiri karanlıkta budala bir genç kızı baştan çıkarmayı- planlamıştır. Ancak, çapkın kahramanımızın şakası geri teper. Şimdi deliler gibi aşık olan odur; artık eşi olan ve her şeye çabucak sinirlenen Lulu ise sadece gemideki sevgilisine aşıktır, hem de o tüm o zaman boyunca onun Harcourt olduğunu bilmeden. Ve Charles onun kalbine asla sahip olamayacaktır- içinde saklanan prensi ona gösterene kadar.


(Arka Kapak)


Prens Harcourt parfüm satan bir asilzadedir. Amerikalı bir aile tanışır ve bu aile kızını bu gence vermek isterler. Lousie ise dış görünüşe önem verenlere ne kadar kızsa da kendisi de bir o kadar dış görünüşe önem veren sığ 18 yaşında bir genç kızdır. Ama evleneceği insanın çirkin biri olduğunu öğrenince biraz macera yaşamaya başlamak ister. Kimse bilmese de Harcourtta o gemidedir ve bu kızı baştan çıkartmak için uğraşacaktır.


Devamını anlatmayacağım, selametle^^ :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sevgili canlar, lütfen yorumlarınızı esirgemeyiniz. :) Hepiniz benim için değerlisiniz. Sizleri çok seviyorum. :)