18 Ekim 2014 Cumartesi

Blog Tanıtımı ve Kitap Yorumu: Sevginin Son Dileği-Debbie Macomber

Öncelikle kitabımıza bakalım. :)

Kitabımızın adı: Sevginin Son Dileği
Yazarı ise: Debbie Macomber

Evet, canlar. Ben bu yazarı Küçük Mucizeler Dükkanı ile tanıdım ama okumak nasip olamadı. Misafirliğe gittiğimizde kitaplar hakkında konuşurken, benim çok kitap okuduğum meselesi, önüme iki kitap geldi. Kitaplardan biri de Sevginin Son Dileği. Ve ben çok mutlu oldum. Anında kitaba yapıştım. "Kitabı alabilir miyim?" "Tabi kide" :D


Açıkçası kitap çok ilginç. Hannah  kanser hastalığı sebebiyle ölmüştür. Michael adındaki eşine ölmeden önce mektup yazar. Ölünce nasıl yazsın ki. :D Bu mektubu kardeşi Ritchie verir ve bir yıl sonra bunu Michael'e vermesini ister.
Micheal eşinin ölümünden sonra içine kapanmıştır. Çocuk doktoru olan Micheal kayınpederi Ritchie'nin zoruyla haftanın bir günü spor salonuna gider. İşte böyle bir günde ve o gün Hannah'ın ölüm yıl dönümüdür. Ritchie mektubu Micheal'e verir. Mektubu okuyan Micheal neye uğradığını şaşırır. Hannah ondan tekrardan evlenmesini ister. Bu da yetmezmiş gibi liste yapar.
Hannah'ın kuzeni Winter Adams
Leanne Lancaster ikinci seçenek
Ve son seçeneği Mach Roth

Micheal'e ister istemez bu maceraya dahil olur. Şimdi merak konusu acaba Micheal üç seçenek arasında kiminle birlikte olacak? :)

Blog Tanıtımı:
Neden böyle bir şey yaptım bilmiyorum. Ama bu bloga gerçekten içim ısındı. Ve sizlerle de tanıştırmak istedim. 
Evet, ben bu canı nasıl keşfettim önce ona bakalım. Diğer blogumuz olan Ruh-u Revan'a yorum bırakmıştı bu can. Ben de bir blogu olmadığını düşünüp Google+'dan takip ettim. Gerçi blog sahibelerin google profilini de takip ediyorum ya neyse. :) Profilinde gezinirken aaa bir baktım İlk Mim adlı bir paylaşım. Şaşırdım ve hemen damladım. Blog listeme aldım. Kendileri kitap sever. 
Ayıca blog tanıtımı da çok hoş: Hayal kurabilmek; hayallerin gerceklesmesinden daha heyecanlidir.Kitaplar ise; hayallerin anahtarlaridir.

Sizleri Hayal Mühendisinin Gizli Notları'na davet ediyorum. Davete icabet etmek lazım. Haydin buyurun.
Selametle kalın. Allah'a emanetsiniz. Başka bir postta görüşmek temennisiyle. 


8 yorum:

 1. Bu kitap mükemmel bütün kitapları var bende debbie macomber'ın moda ve kitaplarla dolu bir blog istersen bana da beklerim. Hem çekilişim de var:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa ne güzel ama blogunuz bulamadım keşke adresinizi yazsaydınız. Daha kolay ulaşabilirdim. :)

   Sil
 2. Pardon ya annenin telefonundaydim onun hesabiyla yorum atmısım adım Aslıhan blog adresim: kisacasiherseyburada.blogspot.com

  YanıtlaSil
 3. Selamlarrr:)
  Bu güzel blog için sana ve bloguna "Dart Ödülü" verdim.
  Bir gelip göz atsan fena olmaz :) http://partofthebook.blogspot.com.tr/2014/10/dart-odulu.html#more
  Sevgiler ^.^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay ben hemen geliyorum. :) Biraz gecikmeli gelmiş olacağım ama geliyorum. :)

   Sil
 4. Kitap Takas Sitesi ve Kitap Paylaşım Platformu
  “Eğer okuduğumuz bir kitap bizi, kafamıza vurulan bir darbe gibi sarsmıyorsa, niye okumaya zahmet edelim ki?"der Franz Kafka. http://kitaplar.in/ Hafızaların en güçlü yerine miras bırakıyor ve siz kitapseverleri tek çatı altında buluşturuyor.
  Okuduğunuz kitapları sisteme ekleyip, yeni çıkan kitaplar hakkında değerlendirme ve oylama yapabileceksiniz. Mamafih; Kitap arkadaşlığı kurabilir, kitaplarınızı ücretsiz olarak takas edebilirsiniz.
  Umut belki gelecek sayfadadır..

  YanıtlaSil
 5. Merhabalar takipteyim benim de bloguma uğrarsanız sevinirim :) http://ciltvemakyajbakimim.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil

Sevgili canlar, lütfen yorumlarınızı esirgemeyiniz. :) Hepiniz benim için değerlisiniz. Sizleri çok seviyorum. :)